Výroba siláže

1 Comment

Jako již tradičně v tuto dobu proběhla 16.10. 2019 brigáda na výrobu siláže pro přikrmování zvěře v zimním období.

Strouháme, drtíme, sypeme, mícháme a vše nakonec  našlapeme do sudů nebo speciálních mini-silážních domečků, kde necháme vše projít kvasným procesem a zhruba okolo Vánoc začínáme přikrmovat.

Troufám si tvrdit, že v naší honitbě je o zvěř tak dobře postaráno, že se vyloženě těší na zimu, neboť co se týče pestrosti stravy, tak zima vyhrává! To máte: siláž, oves, sladovnický květ, sušené pečivo, vitamíny, seno, jablka, řepu, mrkev a jiné pochutiny – tak vypadá zimní meníčko v našem revíru.

Samozřejmě, že se naše maximální péče a nasazení promítají do kvality trofejí, ale i kvality zvěřiny. V našem horském revíru není výjimkou ulovit srnčí zvěř po vyvrhnutí vážící přes dvacet kilogramů. Tyto skvělé výsledky nejsou jen kvalitní péčí, ale i dobře provedeným průběrným odstřelem. Nebojíme se lovit slabou holou zvěř, neboť máme na paměti, že jen silná srna může mít silné srnče.

Jsem velice rád,že jsem součástí této výjimečné party skvělých lidí, které k sobě poutá láska k přírodě! Na těchto stránkách vás budu průběžně informovat o naší činnosti.

Lesu zdar!

Categories: Ze života myslivců Tags: Štítky:

One Reply to “Výroba siláže”

Comments are closed.